top of page

INFO 

SVATEBNÍ FOCENÍ 

Nevím zdali víte , ale od roku 2012 fotím svatby ve dvojici s Kamilem Salibou a zde můžete vidět více z naší společné práce www.kamilandsimona.com 

Pracujeme ve dvojici , protože věříme, že je to skvělá možnost jak zvýšit kvalitu fotografií, zachytit co nejvíce důležitých momentů a emocí a v neposlední řadě také nabídnou dva rozdílné, ale doplňující se pohledy .

Kamil se mimo svatební fotografii věnuje hlavně produktové fotografii a architektuře. Já jsem v mimovíkendovém čase převážně rodinná fotografka a většinu volného času trávím realizací svých osobních projektů v portrétní fotografii. To vše přenášíme a využíváme ve svatební fotografii. Milujeme  reportážní styl ,ale stejnou váhu přikládáme portrétům vás dvou . Důležitá je také vizuální stránka, dramatičtější kompozice, výrazné barvy , dynamika, kontrast, to vše definuje náš osobní styl . Každá svatba je jiná, protože jste to vy,co tvoří její atmosféru a srdce, proto nás  naše práce nikdy nepřestane bavit :)

 

Od sezóny 2020 jsme se rozhodli  v případě menších svateb v okolí Brna nebo v Praze  fotit svatby i každý zvlášť .

Takže pokud by jste měli zájem pouze o jednoho fotografa, budu moc ráda za podrobnější informace k Vaší svatbě jako např. kde svatbu plánujete , kolik by jste chtěli hostů , jak dlouho by jste chtěli fotit...)

Ceník za dva fotografy ,ale i  za jednoho, vám rádi zašleme mailem.

KONTAKT

simona.smrckova@seznam.cz

kamilandsimona@email.cz

+420 777 899 612

Zde najdete informace ohledně focení vašeho svatebního dne, které by vás mohly  zajímat :)

Jak pracujeme?

SIM_3181.jpg

Protože jsme dva, hned od ranních příprav se snažíme zachytit co nejvíce dění kolem... právě i ty momenty, u kterých sami nemůžete být. Kamil fotí setkání rodiny a přátel, ženichovy přípravy a výzdobu obřadu. Simona tráví čas s nevěstou, rodinou a kamarádkami a tento čas využívá i na zhotovení kreativních portrétů nevěsty v průběhu jejích příprav. Během obřadu se jeden z nás snaží zachytit emoce nejbližších a druhý je "oficiálním" fotografem obřadu. Zajímavé jsou i dva rozdílné pohledy na tutéž situaci. Po celý den jsme Vám nablízku, ale jsme rádi, když o nás moc nevíte :)

svatebni fotograf Praha Brno  002.jpg

Jak probíhá portrétní focení i když jej nemáte v oblibě?

Jak jsme již zmínili, rádi fotíme portréty Vás dvou, ale v jistém slova smyslu je nepovažujeme za nejdůležitější. Mnohem podstatnější jsou právě ony jedinečné okamžiky, které se nemohou a nebudou opakovat. Z tohoto důvodu upřednostňujeme svatební reportáž a samotnému portrétnímu focení většinou nevyhrazujeme více než 1,5 hodiny času. Vaši hosté za Vámi kolikrát urazili dlouhou cestu a nás osobně těší, že můžete svůj svatební den trávit hlavně s nimi. Každopádně je pro nás důležité Vaše přání a tomu se podřídíme. Díky našim zkušenostem máme pro Vás i pár "doporučení" :)?


Focení můžeme rozdělit na dvě části, a to před obřadem nebo hned po něm, ve velmi blízkém okolí nebo přímo v místě svatby. Pokud nám počasí bude přát a měli bychom štěstí na krásné večerní světlo, je ideální hlavní focení směřovat právě na tuto dobu. V  případě, že nemáte kameramana, 45-60 minut je na dané focení dostačující. Přivítáme také, když nám v průběhu Vašich svatebních příprav pošlete pár fotografií zajímavých, Vám blízkých lokalit, abychom měli předběžnou představu, kde fotit.

6833a0_853742b8729d46b88c41072971fffc91_

Co když hlásí kupu štěstí v podobě deště?

Ano, samozřejmě nejde o ideální podmínky, ale náladu si určitě nebudeme kazit. Rozdělení svatebního focení do dvou částí umožňuje výběr hlavního focení podle aktuální předpovědi. Fotogenická jsou třeba  velká okna s kapkami deště nebo stará auta, ale zcela postačí místo, kam dopadá hezké světlo. Doporučujeme také průhledný nebo velmi barevný deštník.

Pokud nemáte celodenní asistenci vizážistky, je dobré mít pudr a rtěnku. Hodí se i pohodlné botky, protože u nás nikdy nevíte, jaký strom nebo skála budou nesmírně fotogenické :)

wedding photographer Prague 114.jpg

Co když nám na focení nevyjde čas nebo okolnosti nebudou přát?

Je možné se domluvit i na posvatebním focení. Protože se nejedná o svatební den, můžeme plánovat podle počasí a zaměřit se na ty nejlepší podmínky a lokality. Detaily jsou uvedeny v ceníku.

Untitled-1web.jpg

Jak je to se zálohou a odevzdáním finálních fotografií?

Nejdříve Vás požádáme o zaslání zálohy ve výši 5000 Kč na domluvený bankovní účet. Jedná se o rezervační poplatek Vámi požadovaného termínu. Zbývající částku hradíte poté, co od nás obdržíte upravené fotografie ve webovém rozlišení. Ihned po připsání platby Vám pak zašleme tiskové rozlišení fotografií. Doba zpracování je v rozmezí 3-6 týdnů v závislosti na aktuální situaci. Máme rádi i černobílé fotografie, které dokáží umocnit atmosféru, takže ve svém albu najdete mix barvy a čb podle toho, která varianta fotce více sluší.

svatebni fotograf Praha Brno  100.jpg

Chcete-li vidět moje poslední práce, podívejte se na můj Instagram

bottom of page